Twój koszyk jest pusty
Zapraszamy do logowania lub rajestracji w serwisie.

Informacje na temat stosowanych nadruków

Zapoznaj się z informacjami

Nasza oferta zapewnia również usługę znakowania zamówionych przez Państwa gadżetów. Każda forma nadruku jest odpowiednio dopasowana do poszczególnych produktów w zależności od materiału z jakiego są wykonane. Do oferowanych przez nas technik znakowania należą: sitodruk, tampodruk, transfer, grawer laserowy, sublimacja.

SITODRUK

Technika druku polegająca na szablonowym odwzorowaniu kształtów przy użyciu głównego elementu jakim jest sito. Prawidłowy wzór nadruku tworzą puste oczka w sicie. Otwory, które nie tworzą szablonu są zablokowane. Za pomocą narzędzia zwanego raklem przez otwory przeciskana jest farba drukarska drukując wzór. Sitodruk stosuje się do znakowania przede wszystkim tkanin ale także drewna i tworzyw sztucznych. Do najczęściej znakowanych tą techniką gadżetów należą: torby, parasole, czapki, odzież ale i gadżety z drewna.

TERMOTRANSFER

Jest to technologia umożliwiająca trwałe znakowanie tkanin, gadżetów o płaskiej powierzchni, np. toreb, czapek z daszkiem, odzieży, parasoli reklamowych. Technika zapewnia niezwykłą precyzję doboru barw i estetykę wykonania. Wzór nadruku nanoszony jest na specjalny papier/folię transferową, a następnie za pomocą prasy termicznej rozgrzanej do 150 stopni wgrzewany w materiał. Nadruk na produkcie można wykonać maksymalnie w 8 kolorach, użycie większej ilości kolorów może zniekształcić nadruk.

TAMPODRUK

Tampodruk to technologia o szerokim zastosowaniu, pozwala znakować gadżety niewielkich rozmiarów o równej powierzchni. Dobór odpowiedniej farby drukarskiej umożliwia znakowanie przedmiotów wykonanych ze szkła, drewna, tworzywa sztucznego. Tampodruk to technika polegająca na przeniesieniu wzoru na przedmiot za pomocą silikonowego tamponu nasączonego farbą. Tampon to narzędzie końcowe całej maszyny (zwanej tamponiarką). Kluczowym elementem jest również matryca, czyli wykonana z metalu płytka z wytrawionym wzorem nadruku.

GRAWEROWANIE LASEROWE

Jest to technika wykorzystująca wiązkę promieni laserowych. Polega na wypalaniu na tafli produktu wybranego wzoru. Wykonanie jest bardzo precyzyjne, gdyż wiązka promieni prowadzona jest przez komputer. Zapewnia to odwzorowanie najbardziej szczegółowych i skomplikowanych elementów logo. Znakowanie jest trwałe i odporne na ścieranie. Taka technologia umożliwia znakowanie gadżetów wykonanych z metalu, drewna, skóry i coraz częściej z tworzywa sztucznego.

SUBLIMACJA

Sublimacja to odmiana termotransferu, która umożliwia drukowanie wzorów w pełnej wersji kolorystycznej, łącznie z przejściami tonalnymi. Stosowana do znakowania odzieży, parasoli smyczek oraz tkanin z domieszką poliestru o białym podłożu. Na początku projekt przenoszony jest na specjalny papier lub folię, a następnie za pomocą termoprasy wgrzewany w materiał w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia.

zamknij
Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.